Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I

ślubowanie 17.1

ślubowanie 17.2

ślubowanie 17.3

ślubowanie 17.4

7 listopada w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość  ślubowania i pasowania na ucznia. Dwudziestu czterech pierwszaków otrzymało akt ślubowania. Pierwszaki przygotowały znakomity program artystyczny. Każde z nich przedstawiło siebie w formie wierszyka.  Goście nie znając dzieci, mogli bardzo szybko zorientować się kto w klasie jest gospodarzem klasy, wzorowym uczniem, gadułą i psotnikiem. Były też piękne recytacje wierszy i śpiew.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Ewa Korczak – Wójt Gminy Świeszyno, Pani Helena Zochniak – Dyrektor ZOS w Świeszynie, Pani Kamila Lisowska – Lebioda – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Dorota Nitka – Dyrektor szkoły. Oczywiście nie zabrakło grona pedagogicznego, pracowników obsługi i całej społeczności uczniowskiej.

Było mnóstwo prezentów, uśmiechów i przepyszny słodki poczęstunek.
Dzień ten nie tylko dla pierwszaków był bardzo ważny ale także dla ich  rodziców, którzy też złożyć przyrzeczenia, że będą wspierać, kochać, rozpieszczać i przytulać swoje dzieci.

Wychowawca klasy I   Ewa Pawlik