V Międzyszkolny Konkurs Poezji

konkurs aga 11.3

konkurs aga 11.2

Międzyszkolny konkurs recytatorski w SP w Konikowie.

Dnia 8.11.2017r w Szkole Podstawowej im. W.Szymborsiej w Konikowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski,  którego myślą przewodnią było hasło ,,Poezja matką wartości”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-7 szkół podstawowych. Ideą konkursu było propagowanie wartości takich jak: patriotyzm, wiara, miłość, przyjaźń i w zakresie tego tematu przedstawiane były wiersze uczestników. W recytatorskie szranki stanęli przedstawiciele ze szkół w: Koniowie, Świeszynie, Rosnowie, Zegrzu Pomorskim i Dunowie. W komisji konkursowej zasiedli : wójt gminy Świeszyno pani Ewa Korczak, przedstawiciel biblioteki świeszyńskiej pani Ewa Sabatowicz, nauczyciel SP w Świeszynie pani Gabriela Otto, nauczyciel SP w Rosnowie pani Dorota Woźniakiewicz, nauczyciel SP w Konikowie pani Agnieszka Ustianowska. Spośród 24 uczestników wyłoniono zwycięzców, a byli nimi : I miejsce Nina Mielewczyk SP w Świeszynie, II miejsce Julia Anarowicz SP w Koniowie, II miejsce Julia Czesnowska SP w Konikowie, III miejsce Nikola Rembowska SP w Zegrzu Pomorskim. Przyznano również wyróżnienia: Martyna Janeczek SP w Konikowie, Oliwier Borowski SP wKonikowie, Małgorzata Pondo SP w Zegrzu Pomorskim, Amelia Gamus SP w Rosnowie, Martyna Cyngiel SP w Świeszynie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodki poczęstunek. Organizatorkami konkursu były panie Agnieszka Ustianowska i Dorota Tomczyk, a nad sprawnym przebiegiem całości czuwał pan Bartosz Kuniczuk , nauczyciele SP w Konikowie.