Spotkanie z policjantką

policjantka12.1

policjantka12.2

Spotkanie ze st. post. Marią Czajkowską

Dnia 6 grudnia odbyło się spotkanie rodziców klas IV-VII ze starszym posterunkowym z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Koszalinie Panią Marią Czajkowską. Spotkanie odbyło się w ramach  realizowanego wspólnie ze szkołą programu „Bezpieczna szkoła” – „Cyberzagrożenia”.

Podczas prelekcji Pani policjantka przedstawiła rodzicom niebezpieczeństwa występujące w sieci, formy cyberprzemocy oraz jej aspekty prawne. Przedstawiła niewłaściwe i szkodliwe treści oraz strony, z jakimi dzieci mogą zetknąć się w Internecie. Uświadomiła rodzicom, że działania podejmowanie przez ich dzieci, mogą się zakończyć przykrymi konsekwencjami. Odpowiadała również na pytania zadawane jej przez rodziców oraz rozdała ulotki dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Podobne spotkanie ale z uczniami klas IV i  V Pani Maria odbyła 1 grudnia. Uczniowie obejrzeli przygotowaną na ten temat prezentację oraz otrzymali materiały edukacyjne. Pani Maria zapoznała uczniów z pojęciem „cyberzagrożenia”oraz przedstawiła konsekwencja prawne z tym związane. Poruszyła również temat niebezpiecznych gier pojawiających się w Internecie.

                                                   Opracowanie: pedagog szkolny Anna Kordek-Wiszniewska

Archiwa