Talent, jakiego jeszcze nie było… czyli kolejny sukces matematyczny Pawła Wiśniewskiego!

6 lutego br. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Jego uczestnikami byli najlepsi młodzi matematycy z całego województwa, którzy pomyślnie przeszli dwa wcześniejsze etapy: szkolny i rejonowy. 198 uczniów, biorących udział w finale, przez 90 minut rozwiązywało zadania konkursowe, które miały rozstrzygnąć, kto zajmie najwyższe lokaty i zdobędzie miano laureata.

W finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Szkołę Podstawową im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie kolejny raz reprezentował Paweł Wiśniewski, uczeń klasy VI. W ubiegłym roku Paweł był finalistą – w tej edycji zdobył zaszczytny tytuł LAUREATA, pokonując uzdolnioną matematycznie młodzież z całego województwa.

To nie przypadek, że Paweł znalazł się w czołówce najlepszych młodych matematyków województwa zachodniopomorskiego. Tegoroczny finał jest kolejnym konkursem, który potwierdził niezwykłe umiejętności matematyczne Pawła. Wysoka lokata i miano laureata to suma ogromnej wiedzy, wielkiego zaangażowania, błyskotliwości oraz intuicji matematycznej Pawła.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe oprócz sprawdzenia wiedzy z danej dziedziny, są także szansą na wyłowienie młodzieży wybitnie uzdolnionej, tzw. szkolnych „perełek”. Stopień trudności zadań, z którymi zmagają się uczniowie szkół podstawowych podczas finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, wykracza poza program przewidziany dla szkół podstawowych. Taką właśnie „perełką” w Szkole Podstawowej w Konikowie jest Paweł. Choć szkoła miała w swoich szeregach wielu laureatów i uczniów uzdolnionych, takiego talentu jeszcze nie było. Jesteśmy dumni, że mamy w swoim gronie tak „wielkie umysły”.

PAWŁOWI SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

                                                       Opracowanie: Krystyna Tarnowska

Archiwa
Skip to content