„Mały Polak” 2018

mały polak 18.1

mały polak 18.2

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce „Mały Polak”

23 maja 2018r., uczniowie klas trzecich oraz klasy pierwszej, brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy i Konkursie Plastycznym „Mały Polak”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Świeminie. W tym roku, konkurs odbywał się pod hasłem „Stulecie Odzyskania Niepodległości Polski”. Uczniowie klas trzecich wykazali się rozległą wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny, zaś pierwszoklasiści wykonali plakat na temat „Co mi w duszy gra…”. Nasi uczniowie i uczennice zajęli kolejno: Marek Gazda z klasy 3a – IV miejsce, Olivier Mekler również z klasy 3a – III miejsce i Szymon Michalczyk z 3b – II miejsce. Dziewczynki z klasy 1: Malwina Sznajderowska, Anna Willma i Gabriela Kujawa – III miejsce.

Serdeczne gratulacje!

Opracowanie: Dorota Tomczyk