Spotkanie z pszczelarzem

pszczoły2

pszczoły1

pszczoły3

W dniu 5 czerwca 2018r., w naszej szkole odbyło się nietypowe spotkanie z pszczelarzem, Panem Jakubem z pasieki „Boża iskierka” z Sękowej. Szkolna sala wypełniła się słodkim zapachem miodu. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy dotyczących życia i hodowli pszczół oraz ich pszczelich zwyczajów. Pan Jakub pszczelarz pokazał wszystkim zgromadzonym narzędzia i strój, którymi posługują się hodowcy pszczół. Dzieci smakowały słodziutki miód, pyłek kwiatowy i z wypiekami na twarzy oglądały żywe okazy pożytecznych owadów. Na zakończenie uczniowie wykonywali samodzielnie świece woskowe oraz otrzymały Certyfikat Braci Pszczelarskiej. Zajęcia były niezwykle interesującą, żywą lekcją przyrody. Dziękujemy!

Opracowanie: Dorota Tomczyk