Laureaci konkursów przedmiotowych nagrodzeni

Paweł MEN2

Paweł MEN4

Laureaci konkursów przedmiotowych nagrodzeni

W dniu 15 czerwca br. w Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018.

Laury przyznawano za udział w olimpiadach przedmiotowych, Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, a także Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Wśród wyróżnionych znalazł się Paweł Wiśniewski, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie, który jako jedyny reprezentował Gminę Świeszyno.

Nagrody wyróżnionym wręczał między innymi Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć oraz zachodniopomorski wicekurator oświaty Robert Stępień, który podkreślił

„Jesteście intelektualną przyszłością Polski, Europy, a nawet i świata”

Oprócz okolicznościowych dyplomów, wszyscy uczniowie odebrali także statuetkę laureata,
a na ręce rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół złożono gratulacje.

Nagrodzeni przyznają, że nauka sporo ich kosztowała, ale przede wszystkim cieszą się z sukcesów.

Opracowanie: Krystyna Tarnowska