Festyn rodzinny – „Bawimy się w kolory”

festyn19.1

festyn19.2

 

Festyn rodzinny – „Bawimy się w kolory”

6 października 2018 r. (sobota) w gminnej hali sportowo – widowiskowej oraz na placu przed szkołą odbył się Festyn rodzinny pod hasłem „Bawimy się w kolory”. Uroczystość uświetnili swą obecnością przyjaciele szkoły, sponsorzy, rodzice z dziećmi oraz władze naszej gminy: Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Dyrektor ZOS w Świeszynie – Pani Helena Zochniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie – Pani Dorota Nitka, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Kamila Lisowska – Lebioda, Sołtys sołectwa Świeszyno – Pani Danuta Polechońska oraz Sołtys sołectwa Konikowo – Pan Stanisław Komar. Trochę później, dotarł na naszą uroczystość Przewodniczący Rady Gminy – Pan Jacek Marcinkowski.

Na wstępie spotkania wszystkie dzieci odśpiewały zebranym piosenkę „powitankę” – „Hej, dzień dobry, witaj – cześć”, co zostało przyjęte niezmiernie ciepło przez wszystkich zgromadzonych. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za wkład pracy przy budowie stanowisk na rowery przed szkołą oraz wręczyła Im dyplomy. Oficjalną częścią festynu były, jak zawsze, występy artystyczne. Tym razem, dzieci z Oddziału przedszkolnego, klas 1 – 3 oraz Zespół wokalny „Bemol” nie tylko śpiewały, lecz także tańczyły i włączały dorosłych do swoich zabaw. Każda klasa przygotowała stanowisko z potrawami w wybranym przez siebie kolorze. To jednak nie wszystkie atrakcje tegorocznego spotkania rodzinnego. Była zabawa fantowa oraz licytacja zgromadzonych przedmiotów.

Wszystkie zgromadzone w trakcie Festynu pieniądze przekazane zostaną na założenie
w szkole radiowęzła, na który głosowali uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Składamy ogromne podziękowania rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu, jak również gościom za Ich liczne przybycie i szczodrość w przekazywaniu funduszy na rzecz naszej szkoły.

                                                                                                                          Dorota Tomczyk

Archiwa