„Przygody Ziuka” w klasie 1.

przygody z.18.2

„Czy wiecie, czemu Józef Piłsudski nosił długie wąsy? Kiedy stworzył swój pierwszy oddział? Co przywoził córkom z wyjazdów zagranicznych? Jakiego podstępu użył, żeby uciec z więzienia?”

O takich faktach z życia Marszałka Piłsudskiego dowiedziały się dzieci z klasy I od samego autora książki – Pana Szymona Sobczyka. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim w dniu 18 października 2018 roku. Pan Szymon pokazał małego Józia, który mieszkał z rodzicami i rodzeństwem w Zułowie i od małego chłopca był wychowywany w duchu patriotycznym i wykazywał umiejętności przywódcze. Podczas spotkania, dzieci słuchały tekstu czytanego, odgadywały zagadki i oglądały obrazki w książce.

Bardzo dziękujemy Panu Szymonowi za poświęcony nam czas i przybliżenie sylwetki Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą