„Ślubowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas!”

pasowanie18.1

 

pasowanie18.2

pasowanie18.3

25 października 2018 roku, w naszej szkole odbyła się niezapomniana uroczystość – Ślubowanie i Pasowanie na Uczniów dzieci z klasy I. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli: Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej – Pani Helena Zochniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konikowie – Pani Dorota Nitka, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Kamila Lisowska – Lebioda, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Jacek Marcinkowski oraz nasi drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska.

Odświętnie ubrane dzieci z klasy pierwszej, w biretach oraz przypiętych plakietkach informujących o Pasowaniu, wkroczyły do pięknie przystrojonej hali w rytm dostojnego „Poloneza”. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swojej Pani Doroty Tomczyk, we współpracy z uczniami klasy II i III, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć pomocy młodszym kolegom. Programowi klasy I towarzyszyła piękna dekoracja, którą wykonała Pani Marlena Łuczak.

Po krótkiej prezentacji umiejętności Pierwszoklasistów i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, nastąpił długo oczekiwany moment Ślubowania. Nasi najmłodsi uczniowie złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Także Rodzice Ślubowali, że zawsze będą dbać o swoje pociechy, przytulać Je i pamiętać, że dzieciństwo trwa bardzo krótko.

Po Ślubowaniu nastał czas na Pasowanie, którego dokonała Pani Wójt – Ewa Korczak. Oczywiście, nie obyło się bez prezentów! Dzieci otrzymały upominki od wszystkich zaproszonych gości. Także starsi koledzy z klasy drugiej, słowami wierszy złożyli Pierwszakom życzenia i przekazali Im drobne, szkolne upominki.

Na zakończenie uroczystości rodzice zaprosili zebranych na wspólny, słodki poczęstunek.

Wszystkim zaproszonym Gościom, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom dziękujemy za udział w uroczystości i zapewniamy, iż dołożymy wszelkich starań, by każdy następny dzień szkolny niósł radość, uśmiech i dumę z bycia uczniem Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie.

                                                                                                       Klasa I wraz z wychowawcą

Archiwa