VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

patriotyczny18.2

patriotyczny18.3

patriotyczny18.1

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
Poezji Patriotycznej

Dnia 7 listopada 2018r., w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla uczniów klas IV –VIII, pod hasłem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Organizatorkami były Panie: Bożena Kazimierska i Dorota Tomczyk. W progach naszej szkoły zagościli uczniowie wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych szkół okolicznych gmin. Były to Szkoły Podstawowe: z Rosnowa, Świemina, Dunowa, Zegrza Pomorskiego oraz my – Konikowo. Recytatorska rywalizacja przebiegała w atmosferze wzajemnego zainteresowania, ciepła, sympatii i patriotycznej postawy. Przedstawione wiersze dostarczyły nam wielu pozytywnych wrażeń oraz świadomości bycia Polakami. Dla zwycięzców i uczestników przygotowane zostały dyplomy i nagrody książkowe o tematyce historycznej. Nie obeszło się także bez poczęstunku, zwiedzania szkoły i nawiązywania kontaktów interpersonalnych pomiędzy uczestnikami spotkania. Laureatką I miejsca z naszej szkoły, została uczennica klasy VI – Amelia Wojciechowska. Serdeczne gratulacje!

Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i rodzicom – serdecznie dziękujemy za przygotowanie młodzieży do występu i gratulujemy wspaniałych osiągnięć!

                                                                                                        Zapraszamy znów za rok!

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa