V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

prawa dziecka18.3

prawa dziecka18.1

prawa dziecka18.2

Dzień Praw Dziecka to niewątpliwie ogromne święto wszystkich dzieci. Z tej też okazji, dnia 20 listopada, dokładnie w piątą rocznicę ustanowienia tego Święta przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, odbył się w naszej szkole uroczysty apel szkolny. Występ przygotowali uczniowie klasy I i III uczęszczający na zajęcia etyki. W prostych słowach wierszy i piosenek uczniowie przedstawili prawa dzieci, nie zapominając także o obowiązkach, jakie na nich spoczywają. Nauczycielka etyki – pani Dorota Tomczyk, która przygotowała uczniów do występu, odczytała również list Rzecznika Praw Dziecka, skierowany do dzieci i dorosłych.

Bardzo dziękuję dzieciom za przygotowanie, a Rodzicom, Dziadkom i wszystkim bliskim szkole osobom za udział w uroczystości. Dziękuję także pani Bożenie Kazimierskiej za dekorację, która uświetniła naszą uroczystość.

Dorota Tomczyk