Podsumowanie akcji „Czytaj codziennie”

czytaj3

czytaj2

Od końca września do grudnia w naszej szkole trwała akcja promująca czytelnictwo „Czytaj codziennie” pod patronatem sieci sklepów Biedronka.

Akcja przeznaczona była dla uczniów kl.1-3. Jej celem było zachęcenie rodziców i dzieci do głośnego czytania, które uczy samodzielnego myślenia oraz rozwija pamięć i koncentrację. Wychowawcy otrzymali pakiety zawierające: komplet naklejek, albumy oraz książki „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” do czytania uczniom w czasie lekcji.

Nauczyciele rozdali uczniom albumy, w których wklejali codziennie naklejkę za 10 min głośnego czytania w domu, potwierdzonego podpisem rodzica. Uczeń, który zebrał 21 naklejek otrzymał nagrodę – maskotkę Gangu Słodziaków.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i zakończyła wręczeniem nagród. Dziękuję rodzicom i uczniom za zaangażowanie a wychowawcom za współpracę w czasie trwania akcji.

A.Kordek-Wiszniewska, koordynator akcji