Wizyta uczniów naszej Szkoły w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

15 lutego uczniowie klasy drugiej odwiedzili Bałtycki Teatr Dramatyczny. Sztuka jaką obejrzeli to bajka przeciwko koszmarom sennym pt. „Kraina Śpiochów”. Dziecięce koszmary senne to zmora niejednego rodzica. Przyczyn niespokojnego snu u dzieci jest wiele a efekt bardzo często ten sam – dziecko boi się zasypiać nawet przy zapalonym świetle. Z tym problemem postanawia zmierzyć się ta bajka.

Król Śpioch, głowa królestwa znanego z dobrego snu, dowiaduje się, że jego ukochana córeczka ma problemy ze snem.  Powód jest prozaiczny – straszne koszmary nawiedzają królewnę we śnie. Zrozpaczony król jako kochający ojciec sprowadza różnych specjalistów, w końcu jednak sam wyrusza na poszukiwanie ratunku dla córeczki. Oczywiście jego znalezienie wcale nie będzie taką prostą sprawą.

Ewa Pawlik