Ogólnopolski Dzień Matematyki w naszej szkole

27 marca 2019 r., po raz drugi w naszej szkole, zorganizowany został Dzień Matematyki – Królowej Nauk. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny
w życiu człowieka. Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już wcześniej. Wszystkie klasy, z pomocą swoich wychowawców, przygotowały plakaty tematyczne pod różnymi hasłami, okrzyki matematyczne oraz reklamę. Uroczystość rozpoczęła piosenka klasy I – „Szkolna tabliczka mnożenia”, po czym uczniowie klas V – VII zaprezentowali program artystyczny, przeplatany konkurencjami wiedzy matematycznej oraz okrzykami i reklamami. Ogromną popularnością cieszył się mini – teleturniej „Jeden z dziesięciu”, który wygrali uczniowie klasy VIII. Gratulacje! Były też krzyżówki, rebusy i skojarzenia. Całość konkurencji przygotowała nauczycielka matematyki – P. Krystyna Tarnowska, która również czuwała nad przebiegiem uroczystości. W skład komisji konkursowej weszli uczniowie klasy VII oraz Pani Anita Dębska, która wręczyła także klasom Certyfikaty matematyczne.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie uroczystości i życzymy, aby matematyka była tak fascynująca i zabawna, jak tego dnia:)

 „Matematyka jest kluczem i drzwiami do nauki”

Roger Bacon

Archiwa