„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dnia 11.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Konikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyło grono pedagogiczne szkoły, wszyscy pracownicy oraz uczniowie. Na powitanie zabrała  głos Pani Bożena Kazimierska pełniąca rolę Dyrektora Szkoły. Przywitała nauczycieli i zebraną młodzież. Następnie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Urszulą Kasztelan oraz panią Gabrielą Otto zaprosili uczestników uroczystego apelu na przedstawienie.

Młodzi artyści recytacją i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę.

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie przez reprezentantów SU każdemu z pracowników szkoły słodkiego podarunku. Sądząc po reakcjach uczestników uroczystości, był on bardzo miłą niespodzianką zarówno dla uczniów jak i dla pracowników szkoły.