Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami!

15 listopada 2019 roku, w naszej szkole odbyła się niezapomniana uroczystość – Ślubowanie i Pasowanie na Uczniów dzieci z klasy I. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli: Zastępca Wójta Gminy Świeszyno – Pani Izabella Karlińska – Ćwięka, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej – Pani Beata Banaś – Dziobek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konikowie – Pani Dorota Nitka, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Kamila Lisowska – Lebioda, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Bogdan Koryga oraz nasi drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły oraz uczniowie klas I – III i dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Odświętnie ubrani Pierwszoklasiści, wkroczyli do przystrojonej hali w rytmie dostojnego „Poloneza”. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Marleny Łuczak, we współpracy z uczniami klas starszych. Po krótkiej prezentacji umiejętności Pierwszaków i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, nastąpił długo oczekiwany moment Ślubowania. Nasi najmłodsi uczniowie złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Także Rodzice Ślubowali, że zawsze będą dbać o swoje pociechy, przytulać Je i pamiętać, że dzieciństwo trwa bardzo krótko. Po Ślubowaniu nastał czas Pasowania, którego dokonała Zastępca Wójta Gminy Świeszyno – Pani Izabella Karlińska – Ćwięka. Oczywiście, nie obyło się bez prezentów! Dzieci otrzymały upominki od zaproszonych gości i starszych kolegów z klasy drugiej, którzy słowami wierszy złożyli Pierwszakom życzenia i przekazali Im drobne, szkolne upominki. Na zakończenie uroczystości rodzice zaprosili zebranych na wspólny, słodki poczęstunek.

Wszystkim zaproszonym Gościom, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom dziękujemy za udział w uroczystości.

Opracowanie: Dorota Tomczyk