Pomagamy leśnym zwierzętom!

W ramach akcji „Pomagamy leśnym zwierzętom”, zainicjowanej przez Koło Łowieckie „Bażant” Strzekęcino, uczniowie Szkół Podstawowych w Konikowie i w Dunowie, gromadzili w wolnym czasie kasztany, żołędzie, siano do paśników. W nagrodę za aktywne włączenie się do akcji, członkowie Koła Łowieckiego zorganizowali dla najbardziej wytrwałych uczniów wycieczkę edukacyjno – integracyjną do lasu na terenie gminy Świeszyno. Wyjazd miał miejsce 14 listopada 2019r. i dostarczył dzieciom i ich opiekunom wielu niezapomnianych wrażeń. Samodzielnie wysypywane do paśnika okazy przyrodnicze, spacer po lesie
z przewodnikiem, nauka przez doświadczanie i przeżywanie, aż w końcu „Śniadanisko” czyli pieczona własnoręcznie na ogniu kiełbaska czy chlebek. Jednak niespodzianek było znacznie więcej! Szkoły otrzymały od organizatorów spotkania zestawy piłek do gier sportowych, broszury i mapy tematyczne, zaś każdy uczestnik – maskotkę z Nadleśnictwa Manowo.

Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Zielińskiemu za zorganizowanie akcji pomocy zwierzętom, Panu Pawłowi Trepce za oprowadzenie dzieci po lesie i przybliżenie im tematyki życia roślin i zwierząt oraz pozostałym Członkom Koła Łowieckiego, którzy zaangażowali się w organizację spotkania.

                                                         Uczniowie SP Konikowo wraz z opiekunami
                                                                                              D. Tomczyk, J. Nowak

Archiwa
Skip to content