Pasowanie na Czytelnika Uczniów Klasy I Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie

Dnia 18 listopada 2019 roku, bezpośrednio po uroczystym Ślubowaniu Uczniów Klasy I, odbyło się także Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej SP Konikowo. Uczniowie, stanowiący tzw. „Aktyw biblioteczny”, pod kierunkiem Pani Agnieszki Ustianowskiej, przygotowali bajkowe przedstawienie oraz test znajomości bohaterów najpopularniejszych bajek i baśni polskich, natomiast klasa II zadedykowała młodszym kolegom i koleżankom edukacyjny wiersz „Reguły dla gaduły” oraz piosenkę „Alfabet”. Dzieci z klasy I zostały „pasowane” przez Dyrektora Szkoły Panią Dorotę Nitkę na Czytelników oraz otrzymały Dyplomy Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Dodatkową atrakcją było zakończenie akcji „Czytam codziennie” oraz wręczenie „Słodziaków” i dyplomów „Słodziakowego Czytelnika”.

Za mile spędzone chwile – bardzo dziękujemy.

Opracowanie: Dorota Tomczyk