„Tajemniczy ogród wśród kolęd i pastorałek”

Dnia 20 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie odbyła się bardzo niecodzienna uroczystość. W świątecznej scenerii kolęd i pastorałek, podsumowany został Projekt grantowy „Działaj lokalnie – Tajemniczy ogród”, którego koordynatorem była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej – Pani Marlena Łuczak. Swą obecnością uświetnili uroczystość: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Pan Bogusław Ogorzałek, Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Zastępca Wójta Gminy – Pani Izabella Karlińska-Ćwięka, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej – Pani Beata Banaś-Dziobek, Przewodniczący Rady Gminy Świeszyno – Pan Bogdan Koryga, Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej  w Konikowie – Pani Kamila Lisowska-Lebioda, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Świeszynie – Ksiądz Dawid Fuławka oraz Dyrektor Szkoły – Pani Dorota Nitka. Obecni byli także nauczyciele, wychowawcy klas, pracownicy niepedagogiczni, dzieci i młodzież szkolna oraz nasi niezastąpieni, drodzy rodzice.

W ramach uroczystości wręczone zostały Dyplomy i nagrody rzeczowe za najpiękniej wykonane makiety ogrodu oraz Podziękowania dla rodziców i nauczycieli, którzy poświęcili swój czas, aby zrealizować założone w Projekcie cele. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez uczniów z koła teatralnego rozwijającego ekspresję kulturalną „Pinokio”, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – Pani Bożeny Kazimierskiej. Koło realizuje projekt ,, Fabryka Kompetencji Kluczowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Na zakończenie pierwszej części uroczystości głos zabrali przybyli goście, którzy w wielu ciepłych słowach podziękowali za zaproszenie, pogratulowali pomysłu i realizacji Projektu, a przede wszystkim złożyli całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczne. Drugą częścią uroczystości był koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez uczniów wszystkich klas i Oddział przedszkolny.
Opracowanie Dorota Tomczyk