Przedstawienie profilaktyczne „ Strach ma wielkie oczy”

Dnia 20 stycznia w naszej szkole odbył się spektakl teatralno – kabaretowy pt. „Strach ma wielkie oczy”, który zaprezentowany został przez zespół teatralny „GrupaT” z Torunia. Spektakl poruszał problem przemocy i agresji – zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Główni bohaterowie próbują przekazać, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowadniają, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść z opresji i co robić, kiedy byliśmy świadkami przemocy.

Aktorzy włączali dzieci do udziału w spektaklu dając im porcję wskazówek edukacyjnych
i wychowawczych. Uczniowie i nauczyciele gromkimi brawami podziękowali aktorom za przedstawienie.

Opracowanie : A. Kordek-Wiszniewska, pedagog