Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie

Tradycyjnie, jak co roku, w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie, gościliśmy najbliższych sercu dzieci i nas, dorosłych także – Babcie i Dziadków. Z okazji Ich Święta, w  dniu 22 stycznia 2020r., odbyło się uroczyste spotkanie pełne muzyki, śpiewu, tańca, recytacji, a nade wszystko serdecznych życzeń z głębi serca płynących. Wnuczęta przygotowały program artystyczny, w którym pokazały, jak mocno kochają swoje drogie Babcie i Dziadków. Radości było co nie miara!

W zorganizowanej uroczystości wzięli także udział zaproszeni goście: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty – Pan Bogusław Ogorzałek, Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej – Pani Beata Banaś-Dziobek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Maria Gontarek, Przewodniczący Rady Gminy Świeszyno – Pan Bogdan Koryga oraz zastępująca Dyrektora Szkoły – Pani Bożena Kazimierska. Obecni byli także nauczyciele, wychowawcy klas, pracownicy niepedagogiczni, dzieci oraz nasi niezastąpieni, drodzy rodzice, którzy przygotowali dla wszystkich gości słodki poczęstunek, skłaniający do rozmów i spędzenia czasu w miłej, rodzinnej atmosferze. Krótkie przedstawienie przedstawiło koło teatralne pod tytułem ,, Wywiad z babcią”. Zajęcia koła teatralnego rozwijającego ekspresję kulturalną realizowane są w  projekcie ,, Fabryka Kompetencji Kluczowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Wójt Gminy Świeszyno, Pani Ewa Korczak, jak i Wicekurator Oświaty – Pan Bogusław Ogorzałek, złożyli Seniorom serdeczne życzenia zdrowia, radości, pociechy z wnuków i z dzieci. Do życzeń dołączył także Przewodniczący Rady Gminy – Pan Bogdan Koryga.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu oraz wszelkie miłe słowa skierowane do Babć i Dziadków w dniu Ich święta.

Opracowanie: Dorota Tomczyk