Akademia z okazji Dnia Kobiet

6 marca uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Uczniowie z klas starszych wraz z kolegami klas II-III wystąpili na uroczystej akademii, zorganizowanej przez  Samorząd Uczniowski oraz szkolną świetlicę.

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone  8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.

W naszej szkole uczniowie zadbali, aby dzień ten był dla Pań „małych i dużych” wyjątkowy poprzez prezentacje krótkiego programu artystycznego ,wierszy i życzeń na Dzień Kobiet.

Występy uatrakcyjniły Amelia Wojciechowska, Julia Czesnowska  oraz Kinga Radomska śpiewając piosenkę „Jestem kobietą” Edyty Górniak oraz „Damą być” Maryli Rodowicz. Na zakończenie uroczystości, Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim kobietom, natomiast  uczniowie ze starszych klas wręczyli pracownikom szkoły laurki, czekolady i cukierki.

Urszula Kasztelan

Archiwa