Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach którego podejmowane były różne działania. Wychowawcy we wszystkich klasach poruszyli tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Podobnie na zajęciach informatyki w klasach starszych.

W klasie 1a i b pedagog szkolny przeprowadził zajęcia „Bezpieczni w sieci”, pokazując maluchom jak należy bezpiecznie korzystać z Internetu. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji oraz wykonaniu prac plastycznych. Wychowawca kl.1a przygotował dla uczniów prezentację multimedialną, która cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci ponieważ zawierała animowane filmy edukacyjne. Uczniowie klasy II brali udział w transmisji „Bezpiecznie w sieci” prowadzonej przez Centrum Sztuki w Oławie. W klasie III po obejrzeniu filmów edukacyjnych „Mój przyjaciel necio” oraz „Bezpieczni w sieci” odbyła się pogadanka. Podczas zajęć informatycznych pod kierunkiem nauczycieli uczniowie wykonywali plakaty podsumowujące zdobytą wiedzą.

Opracowanie ; J. Nowak, A.Kordek-Wiszniewska