Wielkie poszukiwanie wiosny

Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. 19 marca uczniowie klas I-III oraz OP od samego rana poznawali tradycje i zwyczaje związane z pierwszym dniem wiosny, oglądali filmy edukacyjne, brali udział w „Wielkim poszukiwaniu wiosny” online zorganizowanym przez kanał „Nauka w plecaku”. W dalszej części dnia wykonywali tradycyjne Marzanny. W czasie wspólnej pracy panowała twórcza i przyjazna atmosfera, uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali przydzielone zadania. Przyszedł czas  na tradycyjne powitanie wiosny. Wszyscy uczniowie z wychowawcami udali się na boisko żegnać zimę i witać wiosnę. Wspólnie powitanie sprawiło wiele radości wszystkim dzieciom, w wiosennych nastrojach i z uśmiechami na twarzy wróciły do swoich codziennych zajęć pełne nadziei, że cieplejsze dni już wkrótce nadejdą.

M. Łuczak