Światowy Dzień Ziemi 2021

Światowy Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Taki również temat przyświecał uczniom z klas I-III podczas zajęć zdalnych oraz z Oddziału przedszkolnego. Dzieci poznały historię Święta oraz dowiedziały się, w jaki sposób idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma bowiem wpływ na dobrostan Ziemi – zmieniając swoje nawyki, sadząc drzewa wokół siebie, tworząc ogrody przyjazne zapylaczom i wspierające różnorodność biologiczną.

Uczniowie klasy III wykonali plakaty tematyczne „Jak dbać o środowisko?” oraz opracowali „7 dobrych nawyków dla Ziemi”. Wszystkie prace dzieci zostaną połączone w jeden duży projekt ekologiczny. Uczniowie klasy II po wiedzy zdobytej podczas zajęć zadbali
o swoje najbliższe otoczenie, swoje działania przedstawili na zdjęciach. Dzieci z klas I uczyły się jak segregować śmieci,  do jakich pojemników je wrzucać,  poznały kodeks ekologa oraz wykonały pracę plastyczna pt. „Szczęśliwa planeta”. Przedszkolaki również dowiedziały się jak dbać o naszą Ziemię, aby była „szczęśliwa” oraz wykonały prace plastyczne i plakaty.

Klasa IV również obchodziła Dzień Ziemi na zajęciach z wychowawcą w wersji on-line. Na początku uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat dbania o naszą planetę. Dowiedzieli się w jaki sposób możemy oszczędzać prąd, wodę i jedzenie. Wiedzą do czego wykorzystywane są surowce przeznaczone do recyklingu. Rozmawiali również o tym, jak uczniowie/dzieci – mogą dbać o naszą planetę. Na koniec wykonywali plakaty związane z Dniem Ziemi.

Archiwa