Konkurs majowy w czasie pandemii

Uczniowie naszej szkoły, mimo zdalnego nauczania i pandemii koronawirusa, wzięli czynny udział w organizowanym przez naszą Gminę „Konkursie majowym”. Dzieci z klas młodszych oraz uczniowie starsi wykonali prace plastyczno-literackie na dwa, odrębne tematy. Dla maluchów był to konkurs „Gmina Świeszyno – moja Ojczyzna”, dla starszych – #PolskieBarwy „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”.Zarówno pierwszy, jak i drugi, związane były tematycznie z obchodami świąt majowych, zaś cele przyświecające jego realizacji to przede wszystkim,  kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku do własnego kraju w kontekście naszej małej ojczyzny, jaką jest Gmina Świeszyno. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy. Warto podkreślić, iż uczniowie klasy VII wzięli także udział w konkursie plastycznym o tej samej nazwie i tematyce, organizowanym przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Drodzy Uczniowie! Bardzo cieszymy się, iż w tak trudnych dla wszystkich czasach, potraficie zmobilizować się do pracy dodatkowej i reprezentować szkołę w środowisku lokalnym.
Życzymy powodzenia!

                                                                                                                           Dorota Tomczyk

Archiwa