Nauka hybrydowa w klasach młodszych

Dnia 26 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy II i I a wrócili do nauki w szkole. Dzień później wróciły klasy III i I b. Choć nie jest to jeszcze nauka stacjonarna, a na razie hybrydowa – radości było co nie miara! Maluchy były bardzo zadowolone ze spotkania ze swoimi Paniami i ze sobą wzajemnie. Uczniowie zaś klasy III bawili się świetnie, realizując kolejne zajęcia z „Cyberszeryfem” w ramach programu „Loguj się z głową!” Tym razem, tematem przewodnim był „Poszukiwany Cyberzbir – Kłamczuch”. Dzieci tworzyły swój „profil”, zastanawiały się, jak dobrze znają siebie i innych, poznały cechy komunikacji „twarzą w twarz” i za pośrednictwem Internetu. Udowadniały, w czasie dyskusji, że nie wolno być łatwowiernym i dać się oszukać w sieci. Wszystko to w nawiązaniu do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku, babci i złym wilku. W czasie zajęć informatycznych uczniowie zwiększyli wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń związanych z nawiązywaniem relacji za pośrednictwem Internetu i mediów elektronicznych oraz rozwinęli umiejętności radzenia sobie w sytuacji kontaktu z osobą nieznajomą.

Dziękuję za aktywną pracę i oczekuję kolejnych owocnych zajęć:)

Wychowawca klasy III – Dorota Tomczyk