Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6. maja widnieje w „Kalendarzu świąt nietypowych” jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pod takim więc hasłem, w ramach innowacji pedagogicznej, odbyły się zajęcia koła artystycznego z uczniami klasy I b. Dzieci powtórzyły i utrwaliły znane Im zagadnienia związane z ruchem drogowym, odgadywały zagadki tematyczne, słuchały wierszy i tańczyły przy piosence „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Wspólnie wykonały prace plastyczne związane z zawodem policjanta i strażaka, którego Święto obchodziliśmy dwa dni temu, zgodnie z kalendarzem tradycyjnym. Nie obyło się także bez odpowiedniej „stylizacji odzieżowej”. Obok kolorów odpowiadających znakom drogowym, dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe.

Dziękuję uczniom klasy I b za zaangażowanie i aktywną pracę podczas zajęć:)

Dorota Tomczyk