„Cała Polska czyta dzieciom… Mały poeta”

Dnia 12 maja 2021, w ramach trwającego „Tygodnia Bibliotek” oraz prowadzonej w szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, klasa III gościła na zajęciach bibliotekarza szkoły – Panią Agnieszkę Ustianowską. Dzieci zaprezentowały swoje wiersze i rymowanki o książkach, napisane w ramach szkolnego konkursu literackiego „Mały poeta”. Przedstawiły także wykonany wspólnie plakat tematyczny oraz broszurę z wierszami, których hasło przewodnie brzmiało „Książka to niebo, słońce i wiatr, książka otwiera przed Tobą świat!”. Treść zaprezentowanych utworów była bardzo różnorodna, przedstawiała wiele aspektów życia, zainteresowań i pasji uczniowskich. Dzieci złożyły również życzenia Pani bibliotekarz z okazji minionego Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek oraz odczytały i wręczyły wiersz napisany przez Ich wychowawczynię. Pani Agnieszka była niezmiernie wzruszona, tym bardziej, iż kilka dni wcześniej otrzymała także laurki z kwiatkami, serduszkami i życzeniami od dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Po łzach wzruszenia i gratulacjach złożonych dzieciom za ich zaangażowanie w twórczość literacką, Pani Agnieszka przeprowadziła krótkie zajęcia czytelnicze dotyczące autora regionalnych książek, legend i opowiadań o ziemi pomorskiej. Zajęcia o tej samej tematyce odbyły się również w klasie II. W najbliższych dniach zaplanowane są zajęcia dla uczniów klas I „W krainie baśni i bajek dla dzieci”

W imieniu wszystkich uczniów i wychowawców dziękuję Pani Bibliotekarz za przygotowanie zajęć i poświęcony nam czas.

Dorota Tomczyk