Dzień Języka Angielskiego w OP

Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ – w organizacji pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają z dziesiątek języków. Angielski, wspólnie z pięcioma językami, umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie. Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare’a. Ze względu na wcześniejszą naukę zdalną obchody tego święta w OP odbyły się w maju. Przedszkolaki pod kierunkiem pani Marleny Łuczak odszukały na mapie Wielką Brytanię oraz „wybrały się” na wycieczkę po Londynie, podczas której poznały najważniejsze zabytki, a także zwyczaje żywieniowe anglików. Wykonywały różnorodne zadania plastyczne oraz malowały na tabletach flagę Wielkiej Brytanii. Zajęcia zakończyły się wspólnym tańcem przedszkolaków.