Spotkanie pierwszoklasistów ze znaną pięściarką

5 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Hanną Solecką – 12-krotną mistrzynią Polski, Europy i świata, aktualną wicemistrzynią Unii Europejskiej seniorek oraz brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Świata. Pani Hania spotkała się z najmłodszymi uczniami szkoły – pierwszoklasistami. Jak mówiła Pani Hania – boks mogą trenować zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, jest to dyscyplina olimpijska, sportowcy biorą udział w Zgrupowaniach Młodzieżowej Kadry Narodowej. Treningi wymagają od zawodników odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i tężyzny fizycznej, polegają na wykonywaniu ćwiczeń obwodowych, walkach z „cieniem”, workiem treningowym i przeciwnikiem. Zawodnicy doskonalą technikę ciosów, uczą się błyskawicznie reagować na taktykę. Zachęcała uczniów do uprawiania boksu, który przez laików czasami jest postrzegany jako prymitywna, agresywna dyscyplina sportu. Nic bardziej mylnego – boks to szlachetna rywalizacja, sięgająca rodowodem starożytności. Trening bokserski równomiernie rozwija wszystkie partie ciała, poprawia postawę oraz kondycję, a także pozwala na wypracowanie równowagi psychofizjologicznej.

Bardzo dziękujemy Pani Hannie za przekazane nam wiadomości i praktyczne umiejętności oraz poświęcony nam czas.

Uczniowie klas I z wychowawczyniami: D. Tomczyk, I. Dymek