„Program dla szkół” w klasach młodszych – zdrowe śniadanie

Od kilku już lat, w naszej szkole realizowany jest rządowy „Program dla szkół”. Głównym jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. W ramach realizacji programu, dnia 12 października 2021r., w Oddziale Przedszkolnym oraz klasach młodszych, odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego odżywiania oraz wspólne, zdrowe śniadanie. Z uwagi na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, dzieci przygotowały śniadanie w domu, natomiast w klasie wzbogaciły je o warzywa, owoce, soki i mleko. Wspólnie nakryły stoliki, przygotowały nakrycia i, co najważniejsze, wspólnie spożyły smaczne, zdrowe i pożywne śniadanie. Postaramy się, aby takie śniadania odbywały się w szkole częściej, o czym zapewne, poinformujemy niebawem.

Dorota Tomczyk