Ósma klasa poznaje ciekawe zabytki w Polsce

W dniach od 13.10.21 r. do 15.10.21 r. uczniowie klasy 8 udali się na trzydniową wycieczkę. Trasa przebiegała przez cztery miasta Bydgoszcz-Chełmno-Grudziądz-Toruń.
Dzień I
Zwiedzanie malowniczej Bydgoszczy, przejazd do Chełmna i zakwaterowanie. Potem krótkie zwiedzanie Chełmna nazywanego „Miastem zakochanych” -gdyż tam znajdują się relikwie św. Walentego patrona zakochanych. Jest tam dużo serc w różnych miejscach .Ciekawą atrakcją jest również park, w którym znajdują się miniatury Zamków Krzyżackich.  
Wieczorem ognisko, pieczenie kiełbasek i tańce przy ognisku nad malowniczym jeziorem.
Dzień II
Zwiedzanie Grudziądza.
Pierwsze kroki skierowaliśmy na zabytkowy Zamek Krzyżacki , a właściwie jego ruiny .
odbudowana została tylko Wieża Klimek, którą oczywiście dzielnie zdobyliśmy. Widok był przepiękny .Z jednej strony królowa rzek Wisła a z drugiej panorama miasta. Potem oglądaliśmy Bazylikę św. Mikołaja, Zespół Spichlerzy i przepiękne kamieniczki i Rynek.
Wieczorem kolejna atrakcja dyskoteka. Zabawa była przednia konkursy i tańce aż się  nie chciało iść spać.
Dzień III
Wyjazd do Torunia i niestety powrót do domu…..ale zanim on nastąpił to trochę pospacerowaliśmy po starym Toruniu – mieście M. Kopernika. Oczywiście widzieliśmy
Krzywą Wieżę, dom Mikołaja Kopernika, Mury Obronne, Katedrę, Rynek Staromiejski, Muzeum Piernika (gdzie oczywiście upiekliśmy sobie pierniki), Planetarium, Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy i wiele jeszcze ciekawych miejsc.
Dziękujemy naszym rodzicom, że mogliśmy pojechać na wycieczkę oraz mamom naszych kolegów i koleżanek, które się nami opiekowały, chociaż czasami byliśmy trochę niesforni.
                                                                                           Opracowanie: Bożena Kazimierska –    
                                                                                                   wychowawczyni super klasy

   

   Archiwa