WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA KLASY V i VI

3 listopada   klasa V i VI udały się na wycieczkę do Trójmiasta. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili  wiele ciekawych miejsc. Pierwszym punktem na mapie zwiedzania był stadion Polsat Plus Arena Gdańsk. Trasa zwiedzania obejmowała zakątki i lokalizacje, których nie zobaczymy, przychodząc na mecz. Uczniowie zostali  oprowadzeni po szatni zawodników; kaplicy stadionowej oraz strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko.  W następnej kolejności  udali  się na Gdańską Starówkę, gdzie przewodnik oprowadził ich po najważniejszych zabytkach tego miasta. Ostatnią atrakcją jaką młodzież z Konikowa miała okazję obejrzeć było Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.  Tu dzieci zapoznały się z najciekawszymi tajnikami wiedzy. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie. Wszystkie prezentacje gdyńskiego Centrum były bardzo ciekawe i wiele ich nauczyły. Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę , lecz okazała się również znakomitą i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.