Maria Tchórzka reprezentantką szkoły w Konkursie Kuratoryjnym z biologii 2021/22

Maria Tchórzka jest uczennicą klasy VIII, reprezentuje naszą szkołę w Konkursie Kuratoryjnym z biologii na etapie wojewódzkim. W konkursie tym wzięło udział 9 uczniów zainteresowanych biologią, pragnących związać swoją przyszłość z zawodem lekarza, weterynarza, farmaceuty, genetyka, biotechnologa oraz chcących sprawdzić własne możliwości. Maria rozwijała własne zainteresowania biorąc udział w konkursach przyrodniczych. Uczestniczy aktywnie w pracach koła biologicznego oraz lekcjach biologii. Jej marzeniem jest medycyna – wydział lekarski. Pogłębia własną wiedzę o człowieku jako istocie biologicznej. Interesuje się także roślinami tropikalnymi oraz wycieczkami przyrodniczo – turystycznymi. Nauczycielem uczącym Marię biologii jest mgr Andrzej Bezmian, a także była nią mgr Judyta Nowak.