Laboratoria przyszłości w naszej szkole

Dyrektor Szkoły informuje, że Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej  w Konikowie przystąpiła do rządowego  Programu „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem działań ma być stworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Środki na uruchomienie tzw. Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała w wysokości  70 000 zł co pomogło wydać pełną kwotę na niżej wymieniony sprzęt już w grudniu 2021.

Laboratoria Przyszłości to wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego wyposażenia oraz  pomocy dydaktycznych.

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

W ramach projektu do naszej  szkoły zakupiono następujący sprzęt oraz pomoce dydaktyczne:
-LEGO Education SPIKE TM Prime zestaw podstawowy dla uczniów klas 1-3 i 4-8:
-Statyw kulowy monopod:
-aparat fotograficzny;
-Skaner 3D MF Studio 20×18;
-Oprogramowanie do realizacji  nagrań MOVAVI 2022;
-Mikrofon kierunkowy Boya;
-Gimbal ręczny DJI Ronin S.C
-Mikrokontroler z zestawem czujników XL;
-Zestaw długopisów 3D
-Genibot- programowalny robot edukacyjny (zestaw);
-Mikrofon krawatowy bezprzewodowy- mikroport Kimafun ;;
-Zestaw filamentów;
-Stacja lutownicza z funkcją hotair 600W;
-Gogle VR Oculus;
-Hafciarka cyfrowa;
-Materiały eksploatacyjne do hafciarki cyfrowej;
-Tekstylia flizelina;
-Kuchenka elektryczna z piekarnikiem elektrycznym;
-Robot planetarny wielofunkcyjny:
-Opiekacz;
-Blender;
-Komplet sztućców;
-Komplet garnków;
-Wymienne deski do krojenia;

Powyższy sprzęt i pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane w przyszłym roku szkolnym na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych np. artystycznych, informatycznych i technicznych.

Archiwa
Skip to content