Uroczystość Ślubowania klas pierwszych

Link do filmu z uroczystości: https://drive.google.com/file/d/1QG7gpVzzuHhFvp849WGPfKUcZbPXPeqA/view?fbclid=IwAR1QPntqYuTf33rsVf0n2YbRZjx3IKuxWIRq6-lk15Sa3Rh32xH6TcrWNy8

Ślubuję uroczyście!

Pomimo przeciwności losu, po wielu próbach, dnia 24 lutego 2022 roku, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie wstąpili w poczet uczniów. W tym roku szkolnym była to wyjątkowa uroczystość, gdyż ze względu na czas pandemii, klasy pierwsze składały swoje przyrzeczenia znacznie później niż zwykle oraz bez udziału zaproszonych gości i rodziców. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich Pań, we współpracy z uczniami klasy IV, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć pomocy młodszym kolegom. Programowi towarzyszyła piękna dekoracja, którą wykonała Pani Marlena Łuczak oraz Pani Daria Stankiewicz. Po krótkiej prezentacji umiejętności Pierwszoklasistów i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, nastąpił moment Ślubowania. Nasi najmłodsi uczniowie przyrzekali na Sztandar Szkoły, iż będą dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, będą uczyć się, jak kochać Ojczyznę, jak dla Niej pracować, kiedy dorosną, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystego Pasowania na Ucznia dokonała Dyrektor szkoły – Pani Dorota Nitka, natomiast wychowawczynie klasy I a – Pani Izabela Dymek i klasy I b – Pani Dorota Tomczyk wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i książki. Rodzice przygotowali dzieciom niespodzianki w postaci słodkich rożków obfitości oraz zakupili pączki z okazji Tłustego Czwartku.

Witamy serdecznie naszych Pierwszoklasistów w gronie uczniów  i życzymy Im wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, zapału i zdrowia do nauki oraz radości z bycia razem. 

                                                                                                 Izabela Dymek, Dorota Tomczyk

Archiwa