Pierwszoklasiści z wizytą w teatrze

Teatr to niezwykły świat, pełen kolorów, świateł, dźwięków, czarów na scenie…Świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach… 30 marca 2022r. uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawczyń i rodziców, udali się na spotkanie ze sztuką. Pokaźną gromadką zawędrowali do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl przygotowany przez aktorów BTD „Pinokio”. Jest to jedna z najbardziej znanych historii na świecie, wpisana we współczesny kontekst, podejmująca temat buntu, inności, gonitwy za dobrami materialnymi, ale przede wszystkim – uzdrawiającej siły miłości. Spektakl bardzo podobał się publiczności. Szczególne wrażenie wywarła na widzach ekspresja gry aktorskiej, bogactwo rekwizytów, oryginalne pomysły scenograficzne oraz wspaniała muzyka. Widowisko zapewniło znakomite doznania estetyczne, zwiększyły wrażliwość uczniów i zachęciły do częstszych  wizyt w teatrze.

Dorota Tomczyk, Izabela Dymek