22 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu – Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. To smutne. Chcemy to zmienić. Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej w Konikowie podjęli szereg działań, które mają na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody. Klasy młodsze oglądały film dotyczący tematyki dbania o naszą planetę. Każda z klas otrzymała zadania do wykonania. Jednym z zadania było stworzenie przez każdy oddział laurki i życzeń do Ziemi. Na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa ekologiczna z okazji Dnia Ziemi, wszyscy uczniowie mogli podziwiać piękne laurki i życzenia stworzone przez młodszych uczniów naszej szkoły.
Ponadto starsze klasy zmierzyły się z testem wiedzy o planecie. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Apelujemy do wszystkich, którym zależy na życiu w zdrowym, przyjaznym środowisku- dbajmy o Ziemię. Nie tylko w dniu  jej święta. Mamy ją tylko jedną!

Koordynatorzy Andrzej Bezmian i Judyta Nowak