„Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”

Dnia 21 kwietnia 2022 r.  odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a każdy z uczestników zaprezentował wiersz. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury zadecydowało, że naszą szkołę reprezentować będą:

• Hanna Dzijak kl. I a
  • Hanna Sierputowska kl. II a
  • Kornel Malinowski kl. II b
  • Weronika Dudzik kl. III b
  • Julia Zawierowska kl. III b
  • Maryna Latkowska kl. V
  • Natalia Różycka kl. V

27 kwietnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno odbyły się Gminne eliminacje turnieju. Wyłoniono 6 uczniów, którzy będą reprezentowali naszą gminę na etapie powiatowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. W tym gronie znalazły się uczennice naszej szkoły: Martyna Latkowska – I miejsce w kategorii klas IV – VIII  oraz Weronika Dudzik – III miejsce w kategorii  klas I – III. Gratulujemy i życzymy powodzenia! M.Ł.