Niezwykłe spotkanie z alpakami

13 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do krainy sosnowych wzgórz w Sierakowie Sławieńskim. Po przywitaniu przez klauna/mima,  pysznej drożdżówce prosto z pieca i zupie pomidorowej nadszedł czas na główną atrakcję – spotkanie z alpakami. Po  karmieniu alpak oraz  zdobyciu mostu linowego, kierowca i leśnik, wujek Władek zabrał dzieci na przejażdżkę traktorem przez las, podczas której opowiadał o drzewach, krzewach oraz życiu w lesie.  Dzieci miały również możliwość spotkania z  kotami, psami, królikami, kozami miniaturkami, papugą  żako – Fredkiem oraz wężem zbożowym. To był dzień pełen wrażeń, a ciekawe wiadomości na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.