Pożegnanie Absolwentów

Pożegnania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy przychodzi pożegnać się po latach spędzonych w murach szkoły. Tak niedawno po raz pierwszy przekraczaliście mury tej szkoły… Czas dziecięcych lat upłynął niezwykle szybko. Nadszedł moment pierwszych decyzji, ważnych dla przyszłego i dorosłego życia. Uroczystość odbyła się dn. 22.06.22 r. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: Ewa Korczak – Wójt Gminy Świeszyno, Izabella Karlińska-Ćwięka Zastępca Wójta Gminy Świeszyno,  Bogdan Koryga – Przewodniczący Rady Gminy Świeszyno, Monika Majcher Dyrektor ZOS w Świeszynie, Dorota Nitka Dyrektor szkoły, Monika Raczewska Przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele grona pedagogicznego, obsługi i administracji, rodzice i uczniowie klas 4-8.
Uroczystość składała się z dwóch części oficjalnej i artystycznej. Tegoroczni absolwenci osiągnęli najwyższe wyniki edukacyjne, 14 uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Są to Julia Anarowicz, Maciej Banat, Julia Baranowska, Maja Baranowicz, Dominika Gnyś, Carmen Gralak, Izabela Janeczek, Alan Janik,  Maja Kozłowska, Paulina Marko, Gracjan Parus, Zuzanna Sienkiewicz, Maria Tchórzka, Karol Wojciechowski. Dziesięcioro otrzymało Stypendium Dyrektora Szkoły, troje otrzymało Stypendium Wójta Gminy Świeszyno. Są nimi Maria Tchórzka, Alan Janik, Maciej Banat. Dodatkowo Rada Rodziców nagrodziła tych uczniów za wysokie osiągnięcia w konkursach. Tytuł Prymusa Szkoły otrzymał uczeń Maciej Banat. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowe statuetki, dyplomy absolwenta, a wychowawczyni przygotowała zabawne cenzurki dla uczniów i rodziców. Część artystyczną uczniowie rozpoczęli tańcząc i śpiewając Walca o życiu, potem były wspomnienia uczniów z pobytu w szkole, podziękowania nauczycielom, kwiaty i pożegnanie z wychowawczynią, która dokonała rozwiązania klasy wręczając swoim wychowankom symboliczny klucz otwierający każde drzwi wiedzy. Moim ostatnim Absolwentom życzę samych sukcesów i zrealizowania zamierzonych celów.

Wychowawczyni Bożena Kazimierska

galeria zdjęć: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-W-Szymborskiej-w-Konikowie-10805402852872