Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W naszej szkole uczniowie brali udział w zorganizowanej akcji „Życzliwej Poczcie”, której celem było wysyłanie kartek do kolegów i koleżanek a także nauczycieli i pracowników szkoły z miłymi słowami, pozdrowieniami czy też rysunkami. Wraz z uczniami przygotowano gazetki ścienne na temat święta. Wychowawcy klas przeprowadzili ciekawe zajęcia na temat życzliwości wykorzystując filmy, karty pracy, scenariusze.

Opracowanie: A. Kordek-Wiszniewska, A.Turek