Uczniowie klasy II b w „Majsterkowie”

Dnia 12 stycznia 2023r. uczniowie klasy II b odbyli praktyczne zajęcia z zakresu edukacji technicznej. Wraz z wychowawcą i opiekunami, wzięli udział w warsztatach majsterkowania dla dzieci w koszalińskiej „Castoramie”. Na początek, prowadzący zajęcia zapoznali uczniów z właściwościami drewna oraz cyklem produkcji „Od drzewa do mebla”. Następnie, dzieci odwiedziły alejki, w których znajdują się akcesoria i elementy budowlane wykonane z drewna. Kolejna część zajęć miała miejsce w  wyznaczonej części, zwanej „Majsterkowo”. Na warsztatach, uczniowie (pewnie po raz pierwszy w swoim życiu) mogli prawidłowo złożyć skrzynkę z gotowych elementów. Wszystko odbywało się w bezpieczny sposób i pod fachowym okiem pracowników „Castoramy” – Pani Bożeny, Pana Piotra i Pana Przemysława. Pracownicy „Castoramy” przygotowali dla wszystkich uczniów fartuchy ochronne oraz zapewnili wszystkie materiały konieczne do przeprowadzenia zajęć. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wszyscy uczestnicy pracowali chętnie i z dużym zaangażowaniem. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz souveniry.

Serdecznie dziękujemy za interesujące i niezapomniane zajęcia.                                                             Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą – D. Tomczyk