Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października to jeden z najbardziej uroczystych dni w szkole, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. W naszej placówce uroczystość poświęcona nauczycielom i pracownikom, odbyła się 13 października 2023 roku, w piątek. Na początku zaprezentowano rys historyczny DEN przygotowany przez naszych uczniów, pod kierunkiem P. Judyty Dzietczyk oraz Gabrieli Otto następnie maluszki z Oddziału Przedszkolnego zaśpiewały cudowną piosenkę, połączoną z tańcem. Dzieci przygotowała  wychowawczyni P. Anna Kwiatkowska. Były również podziękowania, życzenia, kwiaty i upominki, które zapewne wszystkim sprawiły wiele radości. Jednakże, najbardziej emocjonującym momentem uroczystości było ogłoszenie wyników Szkolnej Akcji „Nadanie tytułu” Nauczycielom, którego pomysłodawczyniami były opiekunki Samorządu Uczniowskiego – P. Izabela Dymek i P. Urszula Kasztelan. Głosowanie przeprowadzone zostało w wielkiej tajemnicy wśród uczniów wszystkich klas szkolnych, a ich zwieńczeniem było nadanie tytułów: Nauczyciel: „Fantastyczny”, „Do rany przyłóż”, „O wyjątkowej wyobraźni”, „Podnoszący na duchu”, „Najbardziej słodki”, „Mistrz stylu”, „Z innej planety”, „Najbardziej energetyczny”, „Otwierający umysły”, „O najbardziej mocnych nerwach”, „Nauczyciel, który patrzy na świat przez różowe okulary”.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie bawili się wyśmienicie, a to wyjątkowe święto upłynęło nam w atmosferze radości i wzajemnego uśmiechu.

                                                                                                                            Dorota Tomczyk

Archiwa