112 Nagły wypadek

?112: Nagły wypadek!?

 

W ramach akcji promocyjnej linii ratunkowej 112 ogłoszonej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty zatytułowanego ?112: Nagły wypadek!”, w naszej szkole dnia 7 listopada 2013r.odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne.

Klasa II doskonale bawiła się, uczyła, poznawała zasady korzystania z linii ratunkowej 112 oraz zadania Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Przez świat zawiłych labiryntów informacji prowadził dzieci Zajączek z wiersza Cz. Janczarskiego ?Przyjaciele?. Przeobrażał się on ze zwierzątka w strażaka, policjanta, lekarza. Uczył dzieci nie tylko numerów alarmowych, w szczególności 112, lecz także zasad zachowania w ruchu drogowym, w przypadku zgubienia się w lesie, w sklepie, na ulicy. Przestrzegał również dzieci przed groźnymi psami i uczył je, jak zachować się w razie ataku zwierzęcia. Uczniowie rysowali, śpiewali i bawili się w kąciku zabaw na nowiutkim dywanie zakupionym do klasy przez ich rodziców.

Dziękujemy Im bardzo i zapewniamy, że oprócz zabawy jest to także doskonała nauka, która na pewno zaprocentuje w przyszłości!

112 9

112 2

112 7

112 10

112 11

 

Archiwa