Kanapkowy dzień w kl.II

kanapki 2a

kanapki 1a

Kanapkowy dzień w kl.II

Wszyscy wiemy, że śniadanie to baza energii na cały dzień, lecz co i jak przygotować, to nie jest już tak oczywiste.

Dnia 3 lutego – w poniedziałek, dzieci z klasy II wraz ze swą panią, własnoręcznie robiły kanapki z produktów, które przyniosły z domu oraz przetworów zimowych jakie gromadziliśmy późną jesienią. Rodzice zadbali o to, aby nie zabrakło pieczywa, wędliny, pomidorków, ogórków, sera, szczypiorku, jajek. Były też musy jabłkowe, dżemy owocowe i smakowite powidła. Wszystko – palce lizać! Kanapki wyglądały pięknie ale smakowały jeszcze lepiej. Do picia przygotowaliśmy owocowe kompoty, które zaspokoiły nasze łaknienie.
Drodzy rodzice przygotowujcie wraz z dziećmi wspólne posiłki, bo to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim nabywanie przez dzieci dobrych nawyków żywieniowych, bo nawet „niejadek” nie pozostanie obojętny na widok kolorowej i zdrowej kanapki.

Smacznego!