Spotkanie z teatrem

wodorek 1a

Spotkanie z teatrem w SP w Konikowie

Dnia 6.02.2014r do Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej
w Konikowie zaproszony został teatr objazdowy ‘’Pomarańczowy cylinder’’, który przedstawił uczniom klas 0-VI spektakl pt.”Superbohaterowie i profesorek Wodorek’’. Grupa teatralna mówiąca o sobie, że ‘’kontakt z nami grozi bólem brzucha wywołanym olbrzymią dawką śmiechu’’ została zaproszona przez pedagoga szkolnego p. Agnieszkę Ustianowską.

Ekscentryczny i szalony Profesorek Wodorek zaprosił uczniów do swojego Laboratorium, w którym opowiedział o zgubnym wpływie bakterii , wirusów na organizm ludzki. Pokazał uczniom jakie negatywne skutki brak higieny, niewłaściwe ubieranie się, czy takie nałogi jak palenie papierosów. Powyższe zagadnienia aktorzy przedstawili w formie radosnej zabawy z kolorowymi rekwizytami i czynnym uczestnictwem oglądających spektakl uczniów.