Ilustrujemy utwory Janiny Porazińskiej

gnyś

cyngiel1

szatkowska

zdjęcia pochodzą ze strony www.koszalin.pro

Uczennice Oddziału Przedszkolnego A – Dominika Gnyś oraz Angelika Sadowska zostały laureatkami powiatowego konkursu plastycznego „Ilustrujemy utwory Janiny Porazińskiej”. Na konkurs wpłynęło 251 prac z Koszalina i powiatu koszalińskiego. 02 kwietnia 2014 r. dziewczynki wzięły udział w XI powiatowej dziecięcej sesji naukowej pt. „Znacie, to posłuchajcie – życie i twórczość Janiny Porazińskiej” w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. W trakcie sesji wybrani uczniowie – profesorowie Uniwersytetu Latającego przedstawili referaty, a wśród nich uczennice naszej szkoły Martyna Cyngiel – prof. Zoologii leśnej oraz Daria Szatkowska – prof. Mijania się z prawdą. Nagrody wręczyła pisarka książek dla dzieci Joanna Olech.